Wydarzenia.

Ostatnie wydarzenia kulturalne jakie odbyły się w Warszawie, to z okazji 100 lat współpracy dyplomatycznej między krajami Polski i Brazylii, które przebiegały pod hasłem „BOM DIA BRASIL – 2020”. Impreza ta była w dniach od 17- 21.10.2020 roku.

W inauguracji tego wydarzenia patronowała ambasada Brazylii w Warszawie, to znaczy pan ambasador Hadil Da Roha VIANNA, oraz szef działu kultury w ambasadzie Sekretarz Francisko NELSON.

Festiwal obejmował kilka paneli ,w tym panele dyskusyjne o filmowych oraz artystycznych osiągnieciach kinomatografii brazylijskiej. Odbywały się wspaniałe spotkania z panią Ewą Żukrowską z Sao –Paulo znająca doskonale kinomatografię polską i promującą polską kulturę w Brazylii. Odbywały się krótkie kursy szkoły tańca latynoamerykańskiego, było pięknie, swobodny luz ,zainteresowanie publiczności.

Podziękowanie:

Dzięki panu Pawłowi Kucharczukowi założycielowi Fundacji „Macunaima” ,oraz sponsorom wspierającym ,mogło odbyć się to piękne święto 100- lecia tych dobrych stosunków między obu krajami.

Zapowiadane wydarzenie to również odłożona w czasie konferencja organizowana przez pana Stanisława Paliszewskiego to jest Towarzystwo POLSKO–BRAZYLIJSKIE w Warszawie im. Ruy Barbosy pod tytułem: „100 lat stosunków dyplomatycznych Polska –Brazylia” pod patronatem różnych instytucji.

Ponadto przygotowywana jest edycja wydawnicza publikacji „Polska i Brazylia bliżej niż się wydaje” poświęconej tej historycznej rocznicypod patronatem tego Stowarzyszenia.

Materiały Video ze Święta „BOM DIA BRASIL 2020” w załączniku.